Strona główna Platforma e-learningowa CBA – przewodnik - Nadużycia gospodarcze
Platforma e-learningowa szkoleniowa przewodnik

Platforma e-learningowa CBA – przewodnik

  • przez EB 22 maj, 2019
  • 435
  • 0

Platforma e-learningowa Centralnego Biuro Antykorupcyjne (CBA) udostępnia bezpłatne szkolenia omawiające korupcję oraz sposoby jej przeciwdziałania:

1) Korupcja w biznesie

2) Korupcja w administracji publicznej

3) Przeciwdziałanie korupcji

Dostęp do platformy CBA można uzyskać za pośrednictwem poniższego linku:

Platforma szkoleniowa CBA

Aby po raz pierwszy uzyskać dostęp do platformy szkoleniowej CBA należy wybrać przycisk „Wejdź” znajdujący się na dole strony.

Jeżeli wcześniej rozpoczęto szkolenie w polu „Kod” można wprowadzić indywidualny kod konta użytkownika aby kontynuować dotychczasową edukację. Następnie należy wybrać przycisk „Wejdź”.

Na platformie szkoleniowej CBA dostępne są trzy szkolenia w wersji językowej polskiej i angielskiej. Wyboru szkolenia dokonuje się przez kliknięcie jednego z tytułów.

Platforma szkoleniowa CBA nie przechowuje danych osobowych użytkowników. Na potrzeby każdego użytkownika tworzone jest tymczasowe konto pozwalające na odbycie kursu. Warto zapisać ten kod na wypadek przerwania szkolenia przed jego ukończeniem. Kod można wprowadzić na stronie głównej w polu „Wejście na platformę”.

Aby rozpocząć edukację należy wybrać „Kursy” żeby rozwinąć dostępne materiały szkoleniowe a następnie wybrać lekcje L1 poprzez kliknięcie przycisku „Uruchom”.

Każda lekcja podzielona jest na kilka slajdów tzw. „Scen”.

Aby ukończyć lekcję należy zapoznać się z treścią slajdu a następnie przejść do kolejnej „Sceny” w „Menu” po lewej stronie albo klikając przycisk „Dalej”.

Ostatnia „Scena” w każdej lekcji to test. Aby zakończyć lekcję należy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie a następnie kliknąć przycisk „Wyślij”.

W przypadku udzielenia niepoprawnej odpowiedzi należy ponownie przejść całą lekcję, czyli wszystkie slajdy „Sceny”.

Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi należy wybrać przycisk „Zakończ”.

Aby zapisać progres należy wybrać „Zamknij”.

Po ukończeniu pierwszej lekcji należy przejść do kolejnej wybierając przycisk „Uruchom”.

Zaleca się ukończenie wszystkich lekcji w danym kursie. Zbyt długa przerwa albo nieaktywność w okienku przeglądarki Internetowej może spowodować utratę dotychczasowego postępu.

Po ukończeniu wszystkich lekcji należy wypełnić również „Ankiety” i „Testy”. Wyboru dokonuje się rozwijając sekcje „Ankiety” albo „Testy” a następnie wybierając przycisk „Uruchom”.

Kiedy wszystkie lekcje, ankiety i testy zostaną pozytywnie zaliczone na dole strony uaktywni się przycisk „Pobierz certyfikat”.

Potwierdzenie uczestnictwa w kursie można uzyskać klikając na hiperlink w sekcji „Pobierz certyfikat” zatytułowany certificate_nazwa kursu.

W każdym momencie można zmienić wielkość czcionki dokonując wyboru w prawym górnym rogu klikając na odpowiednią literę „A A A”.

„Twój kod konta” to wspomniany już wcześniej kod tymczasowego konta użytkownika, pozwalający na kontynuowanie przerwanego szkolenia.


Źródło:
Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), Platforma e-learningowa
Zdjęcie Aron Visuals z Unsplash

Czy ten wpis był przydatny?

Kliknij na wybraną gwiazdkę aby ocenić post!

Średnia głosów 2.5 / 5. Licznik ocen: 2

  • Podziel się

ZOBACZ TAKŻE

KOMENTARZE

Brak komentarzy.