Forma | kurs (e-learning) |
Zaliczenie | test końcowy |
Czas trwania | ok 5 godzin |
Wersja językowa | polska |
Certyfikat | imienny certyfikat |
Uczestnictwo | bezpłatne, wymagana rejestracja |
Bezpłatny ogólnodostępny kurs Generalnego Inspektora Informacji Finansowej GIIF zatytułowany „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”. Generalny Inspektor (GIIF) informuje, iż kurs w formie e-learningu z zakresu przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz przepisów wykonawczych jest dostępny dla instytucji obowiązanych, jednostek współpracujących, określonych w art. 2 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 8 ww. ustawy. W dalszej kolejności mogą korzystać z kursu inne podmioty.
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest poprawne wypełnienie i przesłanie ankiety wraz z oświadczeniem dotyczącym danych personalnych oraz zasad uczestniczenia w kursie. Istnieje możliwość otrzymania pisemnego zaświadczenia o uczestniczeniu w kursie wydanego przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Takie zaświadczenia będą wydawane wszystkim uczestnikom kursu, którzy zaliczą część testową. Zaliczenie testu z wynikiem, co najmniej 80% upoważnia do otrzymania standardowego certyfikatu ukończenia kursu Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Jednak zdobycie wszystkich monet we wszystkich lekcjach oraz zaliczenie testu z wynikiem, co najmniej 90% upoważnia do otrzymania certyfikatu ukończenia z wyróżnieniem.
Uwaga: dostęp do kursu jest aktywny jedynie przez okres 14 dni od daty jego uzyskania (potwierdzone za pomocą wiadomości e-mail). Ponadto nie rozpoczęcie kursu w ciągu 7 dni od daty uzyskania do niego dostępu skutkuje cofnięciem dostępu. W takim przypadku możliwe jest ponowne zarejestrowanie się na platformie e-learningowej i wystąpienie o dostęp.
Podczas kursu będzie można poznać:
1) Przepisy ogólne, podstawowe pojęcia,
2) Międzynarodowe aspekty zwalczania procederu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu – Organizacje międzynarodowe,
3) Międzynarodowe aspekty zwalczania procederu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu – Najważniejsze regulacje prawne,
4) Komitet Bezpieczeństwa Finansowego i krajowa ocena ryzyka,
5) Środki Bezpieczeństwa Finansowego,
6) Pozostałe obowiązki instytucji obowiązanych,
7) Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych,
8) Obowiązki instytucji obowiązanych w zakresie przekazywania informacji do GIIF,
9) Wstrzymanie transakcji i blokada rachunku,
10) Typologia transakcji podejrzanych – typowanie i zawiadamianie o transakcjach,
11) Typologia transakcji podejrzanych,
12) Ochrona i udostępnianie informacji,
13) Zwalczanie finansowania terroryzmu i szczególne środki ograniczające,
14) Kontrola instytucji obowiązanych, kary administracyjne, przepisy karne.
Rozpocznij kurs GIIF „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”
Zobacz też Platforma szkoleniowa ACAMS – przewodnik
Źródło:
Generalny Inspektor Informacji Finansowej – Platforma edukacyjna, Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (21.02.2019)
Kliknij na wybraną gwiazdkę aby ocenić post!
Średnia głosów 3.9 / 5. Licznik ocen: 9